Zamieszkaj TU pod Krakowem – dlaczego zamieszkałam w Michałowicach

administrator 29 listopada 2019

Gmina Michałowice jest jedną z większych gmin, zlokalizowanych na obrzeżach Krakowa. Często przy zakupie działki bądź domu, wybór pada właśnie na same Michałowice, mające sporo zalet, którymi mogą przyciągać. Być może posiadają i wady, ale czy istnieje miejsce na ziemi, które by ich nie miało? Sądzę, że najlepiej o Michałowicach opowie nam ktoś, kto tam mieszka i pracuje. Posłuchajmy rozmowy z Panią Iwoną.

Małgorzata Poznańska GEO CONSULTING: Na początek proszę mi powiedzieć dlaczego wybrała Pani Michałowice i jak się Pani tutaj mieszka?

Iwona: Mieszka mi się tu bardzo dobrze. A Michałowice wybrałam ponieważ stąd pochodzi mój mąż.

MP: Jak długo mieszka Pani w Michałowicach? I jak w tym okresie czasu zmieniła się ta miejscowość? Na plus czy na minus?

I: Mieszkam tu już prawie trzynaście lat. W tym czasie Michałowice bardzo się zmieniły. Według mnie na lepsze: przybyło przedszkoli, szkół oraz chodników. Powstało dużo nowych domów, przez co prawdopodobnie mamy większe korki. Jednak nadrabiamy piękną okolicą – lasami, polami i dziką zwierzyną.

Centrum Michałowic – Kościół, Szkoła, Urząd Gminy – ul. Jana Pawła II.

MP: Czy może mi Pan powiedzieć coś więcej na temat Michałowic, chodzi mi głównie o zabudowę, ruch uliczny i otaczającą zieleń.

I: Na to pytanie odpowiedziałam w sumie już we wcześniejszej wypowiedzi. Mogę jedynie dodać, że w naszej okolicy jest jeszcze sporo działek niezabudowanych – takich typowych pól. Mam to szczęście, że wraz ze swoją rodziną mieszkam z dala od głównej ulicy, więc otacza nas cisza i zieleń.

MP: Czy korzysta Pani z komunikacji miejskiej (busów, autobusów)? I jak ją Pani ocenia?

I: Osobiście nie korzystam. Orientuje się jednak, że przez Michałowice jeżdżą zarówno autobusy MPK, jak i busy od prywatnych przewoźników, ciężko mi tylko powiedzieć z jaką częstotliwością kursują.

MP: Czy korzysta Pani ze szlaków rowerowych bądź pieszych? Są takowe?

I: Nie korzystam, ale w lecie jest spory ruch rowerzystów. Jeżdżą głównie drogą asfaltową od strony Zielonek. Można ich spotkać we wszystkich okolicznych miejscowościach. Dla osób, które lubią spacery, też jest sporo ciekawych miejsc. Osobiście lubię wędrować w kierunku Naramy i Wilczkowic, gdzie można korzystać z ogólnodostępnego boiska i placu zabaw.

Nowo wybudowany ciąg rowerowo – pieszy (ścieżka rowerowa) ul. Graniczna przy Lesie w Michałowicach, na granicy gm. Michałowice i Zielonki.

MP: Czy w Michałowicach są place zabaw bądź inne miejsca przeznaczone dla dzieci?

I: Tak. Są trzy boiska do piłki nożnej, w tym jeden orlik przy szkole. Na terenie samych Michałowic jest kilka różnych placów zabaw, z których można korzystać. Działa tu również nowo wybudowana Gminna Biblioteka Publiczna, gdzie dzieci chętnie spędzają czas. Warto też wspomnieć o działającym u nas kinie, które ma same dobre opinie wśród lokalnej społeczności.

MP: Czy w najbliższej okolicy jest szkoła i/lub przedszkole? Czy może Pani coś o nich więcej powiedzieć?

I: Tak, są. Szkoła w Michałowicach ma dużą salę gimnastyczną oraz dwie mniejsze. Każda z klas jest urządzona tematycznie, co mi się bardzo podoba. A na terenie szkoły działa chór „Bez Batuty”.

MP: Czy w miejscowości, w której Pani mieszka są organizowane jakieś zajęcia dodatkowe? Jak tak, to jakie i gdzie?

I: W szkole w Michałowicach organizowane są zajęcia taneczne, gimnastyka, taekwondo oraz szermierka. Działa również czynnie harcerstwo. Z kolei w Gminnej Bibliotece Publicznej odbywają się lekcje nauki gry na instrumentach oraz balet. Jeżeli chodzi o osoby dorosłe, to z tego co się orientuję, odbywają się zajęcia aerobiku.

MP: A jeśli chodzi o internet, to rozumiem, że nie ma z nim problemu?

I: Nie mamy z nim problemu. Korzystamy ze światłowodu, od firmy Giga.

MP: Jak ocenia Pani lokalny urząd?

I: Wydaje mi się, że dobrze. Jest blisko, a godziny otwarcia są chyba dogodne dla wszystkich.

Urząd Gminy

MP: Jakie są wg Pani plusy lokalizacji, w której Pani mieszka, a które doceniłaby osoba poszukująca działki budowlanej lub domu na sprzedaż w tej okolicy?

I: Dla mnie plusem jest mieszkanie w domu z ogrodem. Mogę zajmować się pracami domowymi, a dzieci bezpiecznie biegają po podwórku. Ja nie tracę czasu, a one czerpią korzyści z kontaktu z naturą oraz z zabawy na świeżym powietrzu. Lubię ciszę naszej okolicy. Jak najbardziej polecam tą lokalizację.

MP: A czy są jakieś minusy? Jeśli tak, to jakie?

I: Minusem są korki do Krakowa, i z Krakowa. Osobiście nie mam z tym kłopotu, ponieważ pracuje w szkole w Michałowicach. Ale mój mąż i syn niestety narzekają na korki. Dlatego najczęściej korzystają z objazdów przez Zielonki bądź Witkowice. Mam nadzieję, że kiedy powstanie obwodnica, to ruch samochodowy się upłynni.

MP: Czy mogłaby Pani podsumować naszą rozmowę i dosłownie w dwóch zdaniach powiedzieć przyszłym potencjalnym mieszkańcom, dlaczego poleca Pani zamieszkać w Michałowicach?

I: Piękne widoki, cisza i spokój. Czasami jest tylko problemem z korkami, które po zakończeniu inwestycji budowy obwodnicy, powinny się zdecydowanie zmniejszyć.

Odpowiedzi dla biura nieruchomości GEO CONSULTING udzieliła Pani Iwona z Michałowic

_______

GEO CONSULTING specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości gruntowych, domów oraz inwestycji deweloperskich w bezpośrednich okolicach Krakowa. Główny obszar działania to gminy: Zielonki, Wielka Wieś, Zabierzów, Michałowice.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ DZIAŁEK W GMINIE MICHAŁOWICE

KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ DOMÓW W OKOLICACH KRAKOWA

Centrum Michałowic.

Kościół w Michałowicach p.w. NMP Królowej Polski.

Budynek Biblioteki w Michałowicach w którym znajduje się sala kinowa oraz kawiarnia.

Budynek Urzędu Gminy w Michałowicach (Małopolskie).

Ulica Graniczna biegnąca granicą gm. Michałowice i Zielonki, częściowo przy lesie – bardzo poszukiwane miejsce do zamieszkania, zlokalizowanych zostało w tym rejonie wiele inwestycji deweloperskich.