Zamieszkaj TU pod Krakowem – dlaczego zamieszkałam w Zielonkach.

administrator 29 listopada 2019

Dziś porozmawiamy z napływową mieszkanką Zielonek, która zdradzi nam, dlaczego akurat TU zdecydowała się zamieszkać. Dowiemy się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze swojego „miejsca na ziemi” oraz czy poza ekonomicznymi względami Zielonki mają jeszcze inne zalety?

Małgorzata Poznańska GEO CONSULTING: Pierwsze i najważniejsze pytanie to, jak się Pani mieszka w Zielonkach?

Alix: Zielonki to genialne miejsce, pod względem połączenia spokojnego miejsca do życia z bliskością dużego miasta. Mieszka mi się bardzo dobrze – jest cisza, a jednocześnie mogę korzystać często z miejskich rozrywek. Do kina jadę obwodnicą, do pracy samochodem. Faktycznie często korkuje się w strategicznych miejscach ale w Krakowie są dużo większe korki (uśmiecha się).

MP: Dlaczego wybrała Pani Zielonki?

A: Ze względu na zakup mieszkania. Cena była dużo niższa niż w Krakowie.

MP: Jak długo tu Pani mieszka?

A: W maju mięło 2 lata.

Zielonki – centrum miejscowości

MP: Jak ocenia Pani sąsiedztwo? Chodzi mi o zabudowę Zielonek, ruch uliczny
i otaczającą zieleń.

A: Zielonki dynamiczne się rozrastają pod względem urbanistycznym. Niestety – brakuje więcej tytułowej zieleni. Mam nadzieje, że to się zmieni. Z pewnością brakuje mi też basenu, parku i więcej rozrywek kulturowo – sportowych.

MP: Czy korzysta Pani z komunikacji miejskiej (busów, autobusów)? I jak ją Pani ocenia?

A: Bardzo rzadko. Dojazd do pracy komunikacją miejską zająłby mi ponad 1,5 godziny.

MP: Czy korzysta Pani ze szlaków rowerowych, pieszych? Są takowe?

A: Nie korzystam, ale są na pewno i łączą drogi nawet do Ojcowskiego Parku Narodowego. Czasami obserwuje niedzielne wycieczki rowerowe. Znakomicie, że są!

Zielonki – park wiejski

MP: Czy w Zielonkach są place zabaw bądź inne miejsca przeznaczone dla dzieci?

A: Tak, są. Nawet obok mnie jest piękny orlik oraz plac zabaw. Dzieciaki chętnie z niego korzystają.

MP: Czy w okolicy są dostępne zajęcia dodatkowe? Jak tak to jakie i gdzie?

A: Tak, jest siłownia. A oprócz tego sporo zajęć organizuje Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, np. zajęcia muzyczne, plastyczne, jogę czy tai chi.

MP: Muszę zadać jedno z istotniejszych w dzisiejszych czasach pytań – jak działa tutaj internet?

A: Korzystamy z oferty krakowskiej firmy. Czasami irytuje spadek transferu albo całkowity brak dostępu, aczkolwiek nie sprawia większych trudności.

MP: Czy w ostatnich latach okolica się zmieniła? Jeśli tak, to czy na plus, czy na minus?

A: Okolica zmienia się poprzez przyrost domków jednorodzinnych oraz rozrastania się osiedli. Kiedy wprowadzaliśmy się zamykaliśmy ulicę domków, a teraz jest ponad 10 nowych inwestycji. Wiele osób już się nawet wprowadziło. Moim zdaniem stanowczo jest za mało zieleni. Przydałby się więcej drzewek, klombów, może większy park.

MP: Jakie są wg Pani plusy lokalizacji, w której Pani mieszka, a które doceni osoba poszukująca działki budowlanej lub domu na sprzedaż w tej okolicy?

A: Spokój, własna działka, możliwość większego garażu czy rozpalenia grilla. Brak blokowiska. Większy kontakt z sąsiadami, blisko do Parku Narodowego.

MP: A czy są jakieś minusy?

A: Może być słaby dojazd do pracy w centrum miasta.

MP: Na koniec w jednym lub w dwóch zdaniach, proszę powiedzieć przyszłym potencjalnym mieszkańcom, dlaczego poleca Pani zamieszkać w Zielonkach?

A: Zielonki to miejsce idealnie łączące wyjazd na Radom i Warszawę. Rozrasta się i mam nadzieje, że w przyszłości dzięki udogodnieniom, takim jak park, basen czy kort tenisowy będę mogła powiedzieć, że jest wspaniale. Polecam mieszkanie w Zielonkach ze względu ekonomicznych – niższe rachunki, czynsz, ale i praktycznych – miejsca do parkowania, mniejszy zgiełk. Sklepy osiedlowe, w których nikt nie staje się obcy, a słowo „dzień dobry” nikogo nie dziwi. Dzięki temu żyje się tu lepiej.

Odpowiedzi dla biura nieruchomości GEO CONSULTING udzieliła Pani Alix z Zielonek

_______

GEO CONSULTING specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości gruntowych, domów oraz inwestycji deweloperskich w bezpośrednich okolicach Krakowa. Główny obszar działania to gminy: Zielonki, Wielka Wieś, Zabierzów, Michałowice.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ DZIAŁEK W GMINIE ZIELONKI

KLIKNIJ I SPRAWDŹ OFERTĘ DOMÓW W OKOLICACH KRAKOWA

Zielonki – centrum miejscowości z drona

Zielonki – zabudowa mieszkaniowa sąsiaduje z polami uprawnymi