Zamieszkaj TU pod Krakowem – dlaczego zamieszkałam w Modlnicy

administrator 12 May 2020

Modlnica jest atrakcyjną miejscowością graniczącą bezpośrednio z Krakowem. Przyciąga nie tylko świetną lokalizacją ale również zielonymi strefami, które pozwalają odetchnąć od zgiełku miasta. Nasza rozmówczyni – pani Aneta, zdradziła nam dlaczego wybrała Modlnicę na swój nowy dom.

Małgorzata Poznańska GEO CONSULTING: Na początek proszę mi powiedzieć dlaczego wybrała Pani Modlnicę i jak się Pani tutaj mieszka?

Aneta: Zamieszkałam w Modlnicy ponieważ ceny nieruchomości były atrakcyjniejsze w porównaniu z Krakowem – i uważam, że jest tak do dziś. Mieszkanie, które znalazłam spełniało właściwie wszystkie moje kryteria. Dodatkowo mała odległość od centrum Krakowa, jest wciąż dla mnie wielkim atutem – jeden z moich synów chodził już do liceum, a ja nadal cały czas pracuję w mieście. Kolejnym ważnym aspektem naszego wyboru była szkoła podstawowa w Modlnicy, która będzie rozbudowywana.

Ogromną zaletą Modlnicy jest infrastruktura komunikacyjna. Bardzo szybko i łatwo można przedostać się do dowolnej części Krakowa i okolic. 

GEO: Jak długo mieszka Pani w Modlnicy? I jak w tym okresie czasu zmieniła się ta miejscowość? Na plus czy na minus?

A: W Modlnicy mieszkam od 5 lat. Okolica bardzo się zmieniła w przeciągu tego czasu. Zostało wybudowane wiele nowych domów, otwarto kolejne sklepy i restauracje. Powstała również ścieżka rowerowa prowadząca do Krakowa, a w realizacji jest jej kontynuacja w kierunku Ojcowa.

Dwór w Modlnicy  oraz Kościół - centrum miejscowości z drona.

Dwór w Modlnicy  oraz Kościół – centrum miejscowości z drona.

GEO: Czy może mi Pani powiedzieć coś więcej na temat Modlnicy, chodzi mi głównie o zabudowę, ruch uliczny i otaczającą zieleń?

A: W ostatnim czasie powstało dużo nowych domów, lecz nadal jest mnóstwo wolnej przestrzeni.

Jeśli chodzi o ruch uliczny to oczywiście się zwiększył. Na szczęście ulica Jasnogórska została przedłużona jako dwujezdniowa do wysokości Urzędu Gminy w Szycach, tym samym do Modlnicy ruch odbywa się szybko i sprawnie, czasem tylko tworzy się korek w kierunku Olkusza, przy granicy Krakowa, na wysokości skrzyżowania ul. Jasnogórskiej z ul. Ojcowską do tzw. plastikowego ronda.

W samej Modlnicy oraz w otaczającej ją gminie Wielka Wieś można odnaleźć dzikie tereny zielone pomimo ciągłej rozbudowy oraz bliskiej odległości do Krakowa.

GEO: Czy korzysta Pani z komunikacji miejskiej (busów, autobusów)? I jak ją Pani ocenia?

A: Osobiście nie korzystam z komunikacji miejskiej, ale moi synowie korzystali codziennie. Mamy kilka linii MPK i jeden autobus nocny. Świetnie sprawdza się nowa linia autobusowa nr 310, kursująca do przystanku w Cracovia Stadion w Krakowie co 15 minut. Dodatkowo jeżdżą również busy. Niewielka odległość do granicy Krakowa korzystnie wpływa na niskie ceny przejazdu taksówkami do Krakowa i z powrotem.

GEO: Czy korzysta Pani ze szlaków rowerowych bądź pieszych? Są takowe?

A: Tak, jesteśmy bardzo aktywną rodziną, więc tego typu rzeczy są dla nas bardzo ważne. Wybudowanie ścieżki rowerowej prowadzącej do samych Błoń Krakowskich było bardzo fajne, czekamy na zakończenie budowy trasy do Ojcowa 😊

Generalnie w okolicy jest dużo miejsc zielonych, gdzie można spędzić czas i odpocząć z dala od miasta.

Staw w Modlnicy

Staw w Modlnicy.

GEO: Czy w Modlnicy są place zabaw bądź inne miejsca przeznaczone dla dzieci?

A: Tak, w Modlnicy jest kilka placów zabaw dla małych, jak i większych dzieci, a nawet jest siłownia w plenerze i skatepark.

GEO: Czy w najbliższej okolicy jest szkoła i/lub przedszkole? Czy może Pani coś o nich więcej powiedzieć?

A: W Modlnicy jest zespół szkolno-przedszkolny. Szkoła jest wyremontowana i dobrze wyposażona, a zajęcia odbywają się na jedną zmianę, co jest dużym plusem. Na terenie szkoły znajdują się zewnętrzne boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz tor do biegania. Szkoła zajmuje się organizowaniem zajęć dodatkowych dla dzieci.

Niedaleko szkoły jest klub sportowy LKS Błękitni, gdzie prowadzone są drużyny piłkarskie dla każdej grupy wiekowej – od maluchów po seniorów.

Warty uwagi jest fakt, że w czasie roku szkolnego dzieci są bezpiecznie przeprowadzane przez DK 94 – zajmuje się tym osoba specjalnie zatrudniona przez Gminę Wielka Wieś.

Boisko sportowe, szkoła i przedszkole w Modlnicy

Boisko sportowe, szkoła i przedszkole w Modlnicy.

GEO: A jeśli chodzi o internet, to rozumiem, że nie ma z nim problemu?

A: W Modlnicy jest możliwość podłączenia się do światłowodu, który działa bez zarzutów.

GEO: Jak ocenia Pani lokalny urząd gminy?

A: Urząd Gminy mieści się w ładnym nowo wybudowanym budynku. Jeśli chodzi o możliwość załatwienia spraw urzędowych, to nigdy nie miałam z tym problemów. Pan Wójt jest bardzo miłym człowiekiem, którego miałam przyjemność poznać osobiście.

W budynku urzędu działa biblioteka publiczna.

GEO: Jakie są wg Pani plusy lokalizacji, w której Pani mieszka, a które doceniłaby osoba poszukująca działki budowlanej lub domu w tej okolicy?

A: Jest kilka plusów. Największym jest zdecydowanie bliska odległość od Krakowa oraz bardzo dobry dojazd ze względu na obwodnicę Krakowa. Drugim jest spory wybór interesujących nieruchomości w dobrej cenie.

Mamy tu wszystko: szkołę, przedszkola, dobrze rozlokowane przystanki autobusowe, stacje paliw, sklepy, w tym duże centra handlowe, apteki, kościół, place zabaw oraz siłownie w plenerze.

Kościół św. Wojciecha w Modlnicy.

Kościół św. Wojciecha w Modlnicy.

MP: A czy są jakieś minusy? Jeśli tak, o jakie?

A: Jedyny rażący minus to brak zagospodarowania wód opadowych i odwodnienia w części Modlnicy, w której mieszkam. Niestety podczas intensywnych opadów domy są zalewane. Wójt obiecuje, że zostanie coś w tej kwestii zrobione, ale czy tak będzie czas pokaże.

MP: Czy mogłaby Pani podsumować naszą rozmowę i dosłownie w dwóch zdaniach powiedzieć przyszłym potencjalnym mieszkańcom, dlaczego poleca Pani zamieszkać w Modlnicy?

A: Modlnica to piękna okolica, z jednej strony to już prawie Kraków, a z drugiej cicha i spokojna miejscowość, gdzie można odpocząć wśród przyrody.

Ludzie mieszkający tu są bardzo mili i przyjaźni. 

Odpowiedzi dla biura nieruchomości GEO CONSULTING udzieliła Pani Aneta z Modlnicy

Kliknij i zobacz wywiady o innych miejscowościach z serii Zamieszkaj TU pod Krakowem!

_______

GEO CONSULTING lokalne biuro nieruchomości, które specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości gruntowych, domów oraz inwestycji deweloperskich w bezpośrednich okolicach Krakowa. Główny obszar działania to gminy: Zielonki, Wielka Wieś, Zabierzów, Michałowice. 

Zabudowa jednorodzinna w Modlnicy.

Zabudowa jednorodzinna w Modlnicy.